veverka.euNE-e.net Network

Server poskytuje ankety, počítadla, návštěvní knihy a shoutboxy. Všechny služby jsou plně nastavitelné, zdarma a bez reklamy.

Tento projekt, stejně jako většina ostatních, na kterých jsem začal pracovat z vlastní iniciativy, měl původně splňovat mé vlastní náročné potřeby. V době, kdy jsem tvořil základy, zde neexistoval kvalitní server, který by se touto činností zabýval - nějaký BlueBoard byl se škálou poskytovaných služeb v plenkách ;)

Potřeboval jsem na svůj web anketu, návštěvní knihu a počítadlo. A tak nějak to víceméně začalo. Dokonce anketa v tomto systému je jedna z mých prvních prací v PHP vůbec. Vytvořil jsem ji někdy v létě 2002, ale NE-e.net v takové podobě, jakou má dnes, byl připraven ve zkušebním běhu od srpna 2003 tak, aby mohl být v lednu následujícího roku oficiálně spuštěn.

Od té doby si prošel mnohá úskalí. Několikrát byl přestěhován (pipni.cz, pes.cz, cesky-hosting.cz, banan.cz, blackbomb.cz, forsite.cz), jednou byl dokonce na delší dobu pozastaven (v této době fungovala odlehčená verze pro vybranou skupinu lidí na adrese alternate.ne-e.net) a spuštěn úplně znova (červenec 2006).

V současné době se mu daří celkem dobře, má stálou základnu uživatelů, která se mírným tempem zvyšuje. (podzim 2006)

NE-e.net